Blog

Jaka powinna być wielkość ekranu, aby zapewnić komfort odbioru?

31 marca 2015

Wielkość ekranu powinna być dostosowana do miejsca, w którym ma być umieszczony telebim, a także do wielkości i charakteru imprezy, na której na być wykorzystany.

Firma LEDCITY ma w swojej ofercie Mobilny Ekran LED P10mm o powierzchni 16,4 m2 oraz Ekran LED montowany na konstrukcji aluminiowej – tzw. Bramce LED, który może przybierać różnorodne konfiguracje i kształty o wymiarach nawet do 50 m2.

Rozmiar ekranu powinien być dobrany pod kątem odległości wizyjnej, z której będzie trafiał do oglądającego. Idealna pozycja do oglądana wyświetlanego obrazu czy grafiki, winna być w takiej odległości, aby wolne przestrzenie znajdujące się pomiędzy pixelami, zlewały się.

Na potrzeby określenia minimalnej odległości ekranu od odbiorcy, ustalono następującą regułę – po pomnożeniu parametru pixel pitch razy 1.000 uzyskujemy pożądaną odległość.

Mobilne Ekrany LEDCITY w technologii RGB Pixel P10 Real, oznacza to, iż na ekranie o rozstawie pixeli równym 10 mm, wyemitowany obraz najlepiej jest oglądać z odległości nie mniejszej niż 10m.

Zobacz wszystkie